150 000 CZK
| 6 000 EUR
Lot 46
EMPÍROVÝ LUSTR
Kolem 1810
Zlacené dřevo
82 cm (v), Průměr 82 cm
Vyvolávací cena
Dosažená cena
230 000 CZK
| 9 200 EUR
| 9 200 EUR
Elegantní osmiramenný závěsný lustr, jednotlivá ramena jsou bohatě zdobena štíhlými akantovými listy a rozetkami, nad nimi čtyři nymfy, zakončeno festonem s ovocem. Vyřezávané zlacené a polychromované dřevo, elektrifikováno. Lustr pochází z významné dílny Josepha Ulricha Danhausera, který jakožto zakladatel této rodinné dílny Danhauser vedl díky nadčasovým modelům evropský design. Již v době svého vzniku představoval lustr vrchol reprezentativního vybavení evropských šlechtických sídel Viz Archiv MAK Vídeň, KI 8971-1657, „Luster N° 11“.