45 000 CZK
| 1 800 EUR
Lot 178
DÍVKA S PTÁKEM
1981
Kresba tužkou, papír
42,5 x 61 cm (v x š)
Sign. vpravo dole "Milan Paštéka 1981"
Vyvolávací cena
Autorův oblíbený námět stylizované figury sedící na židli, který ve své tvorbě rozvíjí v průběhu třech desetiletí.
Paštékovy figury s pouze naznačenou, nebo skrytou tváří formují introspektivní téma, jímž autor nahlíží na vlastní pocity a zachycuje je s neobyčejnou hladkostí a suverenitou na papíře.