12 000 CZK
| 480 EUR
Lot 139
BLUDNÝ HOLANĎAN
30. léta 20. století
Olej, karton
24 x 27,5 cm (v x š)
Signováno vlevo dole "Štolovský"
Vyvolávací cena
Monolog modrých pastózních tónů, které Štolovský využívá, zde ukrývá přístavní scenérii s dvojicí lodí a několika postavami, které za svitu měsíce za jasné noci korzují v přístavu. Barvy oblohy, které využívá, jsou natolik zářivé, že na první pohled upoutají pozornost. Není však divu, Štolovský si barvy pro své obrazy míchal sám. Po návratu ze zahraničí se Štolovský věnoval založení výrobního podniku Štolo, kde zdokonaloval staré výrobní postupy na výrobu barev.