Lot 64
ANDĚL
Poslední čtvrtina 19. století
Tužka, kvaš, papír
42,5 x 31,5 cm (v x š)
Značeno vpravo dole pozůstalostním razítkem
| 800 EUR
| 1 240 EUR
V nekonečném uměleckém hledání, co je vlastně anděl a jak vypadá, věnuje Luděk Marold pozornost právě andělu a vynikajícím zpracováním nachází vlastní východisko. Zobrazuje anděla v ženské podobě, plného něhy a citu obklopeného dětmi, které zaštiťuje svými bělostnými křídly. Děti přivíjí na svou hruď a zároveň je kolem sebe shromažďuje jako pečující matka. Zbavuje anděla odlidštěného božství a naopak mu dodává nesmírně lidský charakter. Luděk Marold tématu věnoval značnou pečlivost a později jej rozpracoval do barevnější verze, která se nyní nachází ve sbírkách Galerie výtvarného umění v Ostravě.