80 000 CZK
| 3 137 EUR
Acrystal, říční oblázky, pyrit.
Kostěj 33 cm; značeno dole na straně: JZ Preclík AD 2018.
Baba Jaga 36 cm; značeno dole na straně: Baba Jaga.
Pro inspiraci Zdeněk Preclík vždy sahal do minulosti, k renesančnímu naturalismu, k tvorbě podivného barokního sochaře Messerschmidta, k bronzům starých Číňanů
i reliéfům dávných Mayů. Autor se inspiruje napříč věky i kontinenty, vždy je však u něj přítomen prvek nadsázky, ironie i soudobé sebereflexe. Blízko má svou orientací také k dekadenci. Podílel se na příležitostných zakázkách do architektury, věnoval se i restaurování, portrétní tvorbě a medailérství.