45 000 CZK
| 1 765 EUR
Lot 108
HROB NADĚJE
139 x 72 cm (v x š)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
85 000 CZK
| 3 333 EUR
| 3 333 EUR
Olej, papír lepený na plátno.
Sign. verso: Hrob naděje.
Zásadní vliv pro Krejčovo malířské směřování měla nejen téměř aristokraticky vznešená osobnost prof. Františka Muziky, v letech 1959–1965 studium na UMPRUM, ale též často až básnický vhled do dějin výtvarného umění Jana M. Tomeše. Osobní setkání s Mikulášem Medkem způsobilo, že se pro Aleše Krejču stal vzorem na dlouhou dobu. Jako knižní grafik rovněž pracoval pro nakladatelství Artia, Aventinum, Albatros, Odeon, Mladá fronta, Čs. spisovatel, Paseka, Sefer, Torst. Obdržel několik cen a čestných uznání v soutěžích o nejkrásnější knihu roku. Zúčastňuje se aktivit mezinárodní skupiny malířů Libellule, českého výtvarného sdružení Lugh a Okrašlovacího spolku Kokořínska Pšovka.