250 000 CZK
| 10 000 EUR
Lot 48
PORTRÉT DÍVKY Z PROFILU (ČERNÁ MÁRY)
47,5 x 38 cm (v x š)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
340 000 CZK
| 13 600 EUR
| 13 600 EUR
Dr. Blažíčková ve svém posudku nastínila myšlenku, že by se mohlo jednat o studii k větší figurální kompozici. Hynaisův rukopis je nesporný, stále ještě reflektující realistickou popisnost malby konce 19. století, ale již s předzvěstí secesního chápání barvy a světla.
Odborný posudek PhDr. Naděžda Blažíčková-Horová. Olej na plátně, lepeno na kartonu. Signováno vpravo nad ramenem portrétované V Hynais.