1 000 CZK
| 42 EUR
Lot 75
STUDIE ZE STARÉ PRAHY
Konec 19. století
olej, karton
50 x 65,5 cm (v x š)
sign. verso: Mařáková
Vyvolávací cena
Dosažená cena
15 000 CZK
| 625 EUR
| 625 EUR
Josefína (Pepa) Mařáková zdědila po svém otci výtvarný talent i vzdělání v jeho ateliéru. Malbě se ale učila i u Maxe Pirnera, Františka Brunera a Václava Brožíka. Vytvářela krajinomalby a velmi originální karikatury a portrétovala známé osobnosti v duchu symbolistního dekadentního proudu.