Lot 262
Ota Janeček (1919 - 1996) ŽENSKÝ AKT

70. léta 20. století
papír, barevný linoryt
58,5 x 42 cm (v x š)
sign. vpravo dole: Ota Janeček

Vyvolávací cena
1 000 CZK
   |   42 EUR

Barevná litografie zobrazující ženský akt je dílem významného všestraně nadaného malíře Oty Janečka, který ve své tvorbě vycházel z domácí tradice i z odkazu evropské moderny. Od počátečních impulzů kubismu, lyrického figuralismu či francouzského kolorismu, obracel pozornost k vlastnímu nezaměnitelnému projevu. Proslulé jsou jeho kresby a grafiky ženských aktů. Uvedený rozměr je rozměr listu.