5 000 CZK
| 208 EUR
Lot 155
POHLED NA PRAHU
Kolem 1930
olej, plátno
70 x 80 cm (v x š)
sign. vpravo dole: Multrus
Vyvolávací cena
Dosažená cena
14 000 CZK
| 583 EUR
| 583 EUR
Josef Multrus vynikal v zobrazování zejména krajiny Prahy a sociálního prostředí obyčejných lidí, dělníků a jejich životních situací. Maloval prostředí, které důvěrně znal. Často volil tmavší barevné ladění, které zejména v zátiších doplňoval kontrastními barevnými prvky.