Lot 155
Josef Multrus (1898 - 1957) POHLED NA PRAHU

Kolem 1930
olej, plátno
70 x 80 cm (v x š)
sign. vpravo dole: Multrus

Vyvolávací cena
5 000 CZK
   |   208 EUR

Josef Multrus vynikal v zobrazování zejména krajiny Prahy a sociálního prostředí obyčejných lidí, dělníků a jejich životních situací. Maloval prostředí, které důvěrně znal. Často volil tmavší barevné ladění, které zejména v zátiších doplňoval kontrastními barevnými prvky.