3 000 CZK
| 125 EUR
Lot 78
DVĚ DESIGNOVÉ ŽIDLE MR
2. polovina 20. století
chromovaná ohýbaná ocel, ratan
75 x 47 x 75 cm (v x š x h)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
18 000 CZK
| 750 EUR
| 750 EUR
Kolekce Thel MR představuje jedny z prvních návrhů ocelového nábytku (z roku 1927) od významného architekta a designéra Miese van der Rohe. Chromovaná ocelová konstrukce je inspirován kolegou z Bauhausu Marcelem Breuerem, zatímco forma je považována za moderní odvozeninu železných houpacích křesel z 19. století. Dobrý stav, s drobnými defekty na ratanu a chromované oceli.