4 000 CZK
| 167 EUR
Lot 197
LETNÍ KRAJINA
Kolem 1940
olej, karton
50,5 x 66,5 cm (v x š)
sign. vpravo dole: Panuška
Vyvolávací cena
Dosažená cena
28 000 CZK
| 1 167 EUR
| 1 167 EUR
Jaroslav Panuška od svého učitele Julia Mařáka zcela přijal virtuozní krajinářský styl. Vynikal ve autentickém zobrazování různých nálad a světelných situací v krajině. Panuška celoživotně lnul láskou k přírodě a prosté motivy z volné krajiny začal malovat již na pražské Akademii kolem roku 1893.