Lot 265
POZDNĚ GOTICKÁ SOCHA BISKUPA

Kolem 1450
polychromované a zlacené dřevo
85 cm (v)

Vyvolávací cena
10 000 CZK
   |   417 EUR

Socha mladého biskupa z konce 15. století s mitrou a zdobenou drapérií s tváří v inkarnátu pochází patrně z Rakouska. Ačkoli soše chybí předloktí, zdá se, že se k divákovi obrací s gestem požehnání. Původní prvky polychromie a zlacení.

Žádné položky nebyly nalezeny.