1 000 CZK
| 42 EUR
Lot 169
KYTICE S RŮŽEMI
50. léta 20. století
olej, plátno
67 x 54 cm (v x š)
sign. vpravo dole: J. Křížek
Vyvolávací cena
Dosažená cena
3 500 CZK
| 146 EUR
| 146 EUR
Mezi Křížkovy nejznámější práce patří série podobizen hudebního skladatele Josefa Bohuslava Foerstera. Přestože je Jan Křížek dnes téměř zapomenutým autorem, vytvořil pozoruhodné portrétní dílo i práce v žánru zátiší, které mají vysoké umělecké kvality.