1 000 CZK
| 42 EUR
Lot 158
ČERNÁ MADONA
19. století
olej, lepenka
73 x 56 cm (v x š)
nesignováno
Vyvolávací cena
Dosažená cena
5 000 CZK
| 208 EUR
| 208 EUR
Temné inkarnáty madon někdy vznikají stářím děl, někdy záměrně. Jedná se však o fenomén, který se jednoznačně promítl do široké škály předmětů náboženské úcty a je někdy doprovázen i citáty z Bible, například z Písně písní nebo Vulgaty. „Nigra sum sed formosa“.