Lot 134
ARCHA NOEMOVA

17. století
olej, plátno
40 x 63 cm (v x š)
nesignováno

Vyvolávací cena
3 000 CZK
   |   125 EUR

Biblické vyprávění připisuje stavbu archy Noemovi, který tak učinil na Boží příkaz, aby se spolu s dalšími sedmi lidmi a zástupci zvířat zachránil před potopou, která měla zničit zkažený svět. Příběh se stal předmětem rozsáhlých i uměleckých zpracování v judaismu, křesťanství a islámu a teologických interpretací (archa jako symbol církve zachraňující lidstvo).