3 000 CZK
| 125 EUR
Lot 134
ARCHA NOEMOVA
17. století
olej, plátno
40 x 63 cm (v x š)
nesignováno
Vyvolávací cena
Biblické vyprávění připisuje stavbu archy Noemovi, který tak učinil na Boží příkaz, aby se spolu s dalšími sedmi lidmi a zástupci zvířat zachránil před potopou, která měla zničit zkažený svět. Příběh se stal předmětem rozsáhlých i uměleckých zpracování v judaismu, křesťanství a islámu a teologických interpretací (archa jako symbol církve zachraňující lidstvo).