4 000 CZK
| 160 EUR
Lot 72
ŽENA S KYTAROU
1936
Olej, plátno, karton
50,5 x 48 cm (v x š)
Vpravo dole "Naske"
Vyvolávací cena
Dosažená cena
8 000 CZK
| 320 EUR
| 320 EUR
František Xaver Naske vycházel ze žánrové malby 19. století, avšak do svých děl přidával hmotovou robustnost. Oblastí jeho námětů byly žánrové výjevy z velkoměstského a později exotického prostředí. Měl velký cit pro barevnost díla, která jeho tvorbě dodává dramatičnost a dynamiku.