5 000 CZK
| 200 EUR
Lot 142
KRAJINA POD OBLAČNÝM NEBEM
1. polovina 20. století
Olej, plátno
80 x 100 cm (v x š)
Vpravo dole "Ad. A. Zahel"
Vyvolávací cena
Dosažená cena
9 500 CZK
| 380 EUR
| 380 EUR
Adolf Zahel byl významným českým krajinářem v období První republiky, jehož luneta Nový Svět na jaře je součástí výzdoby Obecního domu v Praze, kde rovněž v roce 1940 mu byla uspořádána rozsáhlá celoživotní souborná výstava olejů, temper a kreseb (celkem 155 děl).