3 000 CZK
| 120 EUR
Lot 61
KLISNY S HŘÍBATY
1. třetina 20. století
Olej, sololit
50 x 65 cm (v x š)
Vpravo dole "Vacátko"
Vyvolávací cena
Dosažená cena
45 000 CZK
| 1 800 EUR
| 1 800 EUR
Ludvík Vacátko se narodil v Simmeringu u Vídně, část života strávil v důstojnickém kabátě a mezitím studoval AVU. Dále pokračoval i v Paříži, Vídni a Mnichově a díky jeho schopnostem si jej vybral Luděk Marold jako asistenta při tvorbě Bitvy u Lipan. Tvorba Ludvíka Vacátka je tématicky velmi konzistentní - obdivoval a miloval koně a velmi zdařile je maloval ve všech různých podobách, s figurální stafáží i bez ní. Jezdil, navštěvoval dostihy a ve své tvorbě promítal úděl koně a člověka na cestě životem a historií.