3 000 CZK
| 120 EUR
Lot 152
DVĚ DÍVKY NA PASECE
1. polovina 20. století
Olej, překližka
58 x 66,5 cm (v x š)
Vlevo dole "J. Fiala"
Vyvolávací cena
Dosažená cena
8 000 CZK
| 320 EUR
| 320 EUR
Jose Fiala studoval u profesora Hynaise a byl vynikajícím krajinářem a figuralistou. Hojně se věnoval vesnickým motivům, kde jsou lidé v krojích či prostých šatech zasazeni do působivé přírody nebo vykonávají běžné denní činnosti poblíž vesnických domků.