3 000 CZK
| 120 EUR
Lot 198
AKT S PIVOŇKAMI
1935
Olej, plátno
85 x 68 cm (v x š)
Vpravo dole "WB 1935"
Vyvolávací cena
Dosažená cena
30 000 CZK
| 1 200 EUR
| 1 200 EUR
Bedřich Wachsmann ml. studoval na pražské umělecko průmyslové škole, AVU a ve speciální škole malíře profesora Ženíška. Na studijním pobytech byl v Mnichově a Drážďanech. Byl 32 let profesorem kresby aktu. Proslavil se především jako kvalitní figuralista a vyzdobil ústřední dvoranu České banky v Praze. Ženský akt s pivoňkami vyniká vůči jeho ostatním pracem jak formátem, tak propracovaným secesně laděným aktem, který se vymyká ležerním tématům koupání.