270 CZK
| 10 EUR
Lot 89
U HOLIČE
19. století
Olej, dřevo
Vyvolávací cena
Dosažená cena
540 CZK
| 20 EUR
| 20 EUR
Dvě malby s tématem holičství a hypotetické operace k odstranění "kamene bláznovství". Po trepanaci se pacient měl údajně zbavit demence a hlouposti. Ve skutečnosti se tento druh operace neprováděl a slouží pouze o metaforu a výtvarný námět.