2 500 CZK
| 104 EUR
Lot 189
MUDRC
Před 1930
olej, plátno, lepenka
56 x 65 cm (v x š)
sign. vlevo nahoře: V. Příhoda
Vyvolávací cena
Dosažená cena
4 500 CZK
| 188 EUR
| 188 EUR
Václav Příhoda se narodil v rodině obchodníka Josefa Příhody a jeho ženy Marie rodem Bendové dcery pražského zastavárníka. Akademii studoval v letech 1903-1910. Pobýval hodně na Blízkém východě, zejména v Egyptě, kde hodně maloval.