3 000 CZK
| 125 EUR
Lot 148
LEŽÍCÍ AKT
Před 1939
olej, karton
Ve výřezu 40 x 52,5 cm (v x š)
sign. vpravo dole: Veris Paris
Vyvolávací cena
Dosažená cena
22 000 CZK
| 917 EUR
| 917 EUR
Jaroslav Veris byl velkým experimentátorem na poli malby a postupně vyzkoušel snad všechny styly tehdejší doby. Akt pochází z doby, kdy maloval v Paříži. Na zadní straně se nachází jeho vlastní dobrozdání o autentičnosti díla z roku 1939, kdy už do Paříže z politických a rasových důvodů nemohl dále cestovat.