2 000 CZK
| 83 EUR
Lot 152
PODZIMNÍ LES
1. třetina 20. století
olej, lepenka
29,5 x 39,5 cm (v x š)
sign. vpravo dole: Rom. Havelka
Vyvolávací cena
Dosažená cena
19 000 CZK
| 792 EUR
| 792 EUR
Autor náleží ke krajinářům, kteří prošli klasickým školením. Začínal na pražské Uměleckoprůmyslové škole u Stanislava Suchardy a Felixe Jeneweina a posléze přešel na Akademii k Juliu Mařákovi a Antonínu Slavíčkovi. Krajinu zobrazuje moderním lyrickým způsobem. Proslul jako malíř Podyjí i jako ilustrátor publikace slavného spisu Augusta Sedláčka o českých hradech a zámcích.