3 000 CZK
| 125 EUR
Lot 68
PORTRÉT KONĚ
18. století
olej, plátno
40 x 45 cm (v x š)
nesignováno
Vyvolávací cena
Dosažená cena
40 000 CZK
| 1 667 EUR
| 1 667 EUR
Stylizované barokní portréty koní patřily k oblíbeným doplňkům reprezentačních místností, kde koně vizuálně doprovázeli člověka obdobně jako ve své fyzické podobě. Mladý ušlechtilý kůň v lonžovacím postroji je zachycen ve vznosném a kadencovaném pohybu, který patří k požadovaným drezurním výstupům.