1 000 CZK
| 42 EUR
Lot 182
DVOJICE NA BŘEHU
20. léta 20. století
uhel, papír
23 x 31 cm (v x š)
sign. vlevo dole: J. Schikaneder
Vyvolávací cena
Dosažená cena
26 000 CZK
| 1 083 EUR
| 1 083 EUR
Jakub Schikaneder byl představitelem generace Národního divadla. Je znám pro své práce zachycující jak sociální tématiku, tak pražská zákoutí - zejména nokturna. I v předložené kresbě se projevuje zšeřelá kontemplativní krajina připomínající díla z 20. let s tématikou mořských krajin Helgolandu.