5 000 CZK
| 217 EUR
Lot 26
SVATÝ JERONÝM
18. století
Olej, plátno
114,5 x 75 cm (v x š)
Nesignováno
Vyvolávací cena
poaukční prodej
Kontemplace sv. Jeronýma s atributem lebky patří k umělecky oblíběným námětům, kterému se věnoval například i Dürer a Caravaggio. Lebka představuje symbol pomíjivosti pozemského života a hmoty a je rovněž chrámem mysli, která se od tělesného dokáže oprostit.