3 000 CZK
| 122 EUR
Lot 70
ŽENA V KROJI
1913
Olej, plátno
90 x 67,5 cm (v x š)
Vpravo dole "Boh. Číla"
Vyvolávací cena
Dosažená cena
7 000 CZK
| 286 EUR
| 286 EUR
Bohumír Číla pocházel z výtvarně velmi talentované rodiny, kde se výtvarníky stali i jeho dva bratři Antonín a Otakar. Restauroval mnoho slavných obrazů, fresek a sgrafit a věnoval se v malbě především figurálnímu umění. Předložený obraz patří k typickému portfoliu autora, ale velkorysým formátem i pečlivým rukopisem se běžné záznamové tvorbě zcela vymyká.