1 000 CZK
| 41 EUR
Lot 111
PODZIMNÍ JEZDCI
60. léta 20. století
Litografie, papír
57 x 76 cm (v x š)
Vpravo dole "André Brasilier"
Vyvolávací cena
Dosažená cena
12 000 CZK
| 490 EUR
| 490 EUR
André Brasilier je francouzský malíř, narozený v roce 1929 v Saumuru ve Francii, který studoval na Ecole des Beaux-Art v Paříži. Lyrické, snové obrazy André Brasiliera, které mísí abstrakci a expresionismus, zkoumají intimní spojení s přírodou. Koně – Brasilier popsali jako „skvělý výtvor...nabitý symbolikou, silou, dynamikou a krásou“ – vynikají svými elegantními formami klusajícími poklidnými mořskými scenériemi, chladnými zimními lesy a zářivými západy slunce.