Lot 46
Antonín Chittussi (1847 - 1891) JIHOČESKÝ RYBNÍK V PODVEČER

1886 - 1887
olej, plátno, karton
43,5 x 36,5 cm (v x š)
sign. vlevo dole: Chittussi

Vyvolávací cena
240 000 CZK
   |   10 000 EUR
Dosažená cena
550 000 CZK
   |   22 917 EUR

Z posudku prof. PhDr. Romana Prahla CSc.: "Posuzovaný obraz se vyznačuje charakteristickým malířským rukopisem Chittussiho ve všech svých partiích. Malba je svěží, prováděná štetci ruzné šířky a pochází z vrcholné tvůrčí fáze Antonína Chittussiho, kdy zužitkoval svůj francouzský pobyt a promítl jej do svých obrazů jihočeských rybníků. Obraz je jedinečný i svým výškovým formátem. Původně se obraz jmenoval Krajina s rybníkem a stohem a patřil do významné sbírky lékárníka Bienera. Verso štítky: Chittussiho pozůstalosti č. 125 (chybně), ze sbírky Augustina Bienera a z výstavy SVU Mánes z roku 1925."