11 000 CZK
| 458 EUR
Lot 18
BAROKNÍ STOLNÍ HODINY
2. polovina 18. století
zlacený bronz, postříbřený plech, mosaz, černěná hruška
rozměr hodin bez soklu
16,5 cm (v)
Vyvolávací cena
Pozdně barokní stolní hodiny označované "caplovky" s prvky klasicismu na postavě ženy se stylizovaným lvem jsou zhotoveny ze zlaceného bronzu a postříbřeným ciferníkem s římskými číslicemi. Hodiny stojí na soklu z černěné hrušky. Stroj určen k seřízení hodinářem.