Lot 147
SCÉNA Z BALETU
1946
Olej, plátno
57 x 90 cm (v x š)
Vpravo nahoře "A. Exter / Paris 1946"
| 5 714 EUR
| 5 714 EUR
Z posudku PhDr. Anny Janištinové: "Významná představitelka avantgardy a světově proslulá výtvarnice se po většinu svého tvůrčího života věnovala práci pro divadlo. Vytvořila mnoho návrhů dekorací a kostýmů, jež vesměs vycházely z postkubistické struktivnosti a geometrizované morfologie. Do aukce vstupuje unikátní malba ze závěru autorčina života. Od dosavadní tvorby se odlišuje měkkým malířským provedením. Divadelní tématika je vyjádřena symetrickou kompozicí, dramatickým efektem umělého světla a funkční juxtapozicí červené a modré barvy, podtrhující výrazovost." Nabízené dílo pochází z významné soukromé sbírky Borise Gribanova.