70 000 CZK
| 2 857 EUR
Lot 42
PORTRÉT OHAŘE
1847
Olej, plátno
78,5 x 120,5 cm (v x š)
Vlevo dole "Louis Grünler 1847"
Vyvolávací cena
Portrét ohaře představuje žánrovou malbu s loveckým laděním, ke kterým se Louis Grünler opakovaně vracel. Přestože nevíme mnoho o jeho životě, zanechal po sobě precizně vyvedené malby zvířecích mazlíčků prominentních majitelů, například cvičených psů, anglických či arabských plnokrevníků. Ohař se otáčí na svého majitele nad koroptví ležící v trávě a v pozadí můžeme spatřit zámek Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou, jeden z posledních projektů Jana Blažeje Santiniho.