Lot 140
PETR A LUCIE
1932
Plátěná vazba, litografie, papír
19,5 x 13 x 1,2 cm (v x š x h)
| 1 429 EUR
Kniha Romaina Rolland Petr a Lucie vydaná v Edici Symposion, sv. 18. Typografická úprava, vazba a tři dvoubarevné litografie na přílohách Toyen. Litografie provedl Karel Procházka, Český Těšín. Knihu vytiskla knihtiskárna Müller a spol. v Turnově. Jediné takto vypravené vydání. Celoplátěná originální vazba se zlacenou slepotiskovou aplikací na přední desce. Tato vlevo dole lehce zašpiněna.
BRETON, A., HEISLER, J., PÉRET, B.
TOYEN | TOYEN
1953
Paříž | Paris
Papír, karton | Paper, cardboard
21 x 15,5 x 0,8 cm
První souborný katalog Toyen za jejího pobytu v Paříži má charakter pečlivě provedená bibliofilie. V avantgardní
vyřezávané obálce z porézního kartonu od Guy Doumayrou, tiskem prestižního lisu Meyer-Ruelle. Číslovaný
exemplář. Na prvním listu osobní rukopisná dedikace panu a paní Schaeferovým, datovaná 25. III. 1959,
s přípiskem „velmi srdečně“ a vlastnoručně podepsaná Toyen. Intaktní sběratelský stav.