48 000 CZK
| 1 959 EUR
Lot 07
PÁROVÉ OBRAZY
1. polovina 17. století
Olej, měď
23,5 x 18 cm (v x š)
Nesignováno
Vyvolávací cena
Párové obrázky biblických motivů Klanění tří králů a Zvěstování Panně Marii. Obě události patřily k oblíbeným ve výtvarném umění již od doby románské, a to jak v malířství tak v sochařství. V případě Zvěstování je Marie zastižena při modlitbě v pokoji u pultíku, Archanděl Gabriel je oděn do pluviálu s velkou sponou a v ruce drží žezlo. V případě Klanění není Marie vyobrazena na trůnu, nýbrž v relativně prostých šatech a přistupují k ní zástupci známých kontinentů.