12 000 CZK
| 490 EUR
Lot 03
BIBLE
1565
Pergamenová vazba se sponami
21 x 15 x 6,5 cm (v x š x h)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
70 000 CZK
| 2 857 EUR
| 2 857 EUR
Biblia, ad vetustissima exemplaria castigata. Titulní list s dřevořezovou výzdobou. Text latinsky, částečně hebrejsky, dvě části, dvousloupcový tisk, iniciály. Latinské a hebrejské přípisky červeně a černě. Kapesní vydání převzaté ze slavné Lovaňské (Louvain) bible z r. 1547, první po luteránské reformě papežem povolené a ve 2. polovině 16. stol. velmi rozšířené. Typograficky zajímavá bible, provedená renomovanou tiskárnou. Slepotisková bohatě zdobená pergamenová vazba se sponami, značená a datovaná GFN 1567, na přední desce s vyobrazeními světců.