38 000 CZK
| 1 551 EUR
Lot 26
KLASICISTNÍ KOMODA
Kolem 1780
Palisandr, eben, růžové dřevo, javor, mořený javor, carrarský mramor, zlacený bronz
83 x 128 x 61 cm (v x š x h)
Vyvolávací cena
Mistrně zpracovaná klasicistní komoda na kónických nohách s intarzovanými kanelurami zakončenými zlaceným bronzem sestává z celkem devíti šuplíků s bohatou intarzií. V horní polovině tři malé se střídajícími světlými a tmavými vertikální linkami. Dolní dva šuplíky vždy po šesti stylizovanými poupaty intarzovaných z dozelena mořeného javoru. Po bocích i v čele pestrá kresba dřeva. Nahoře deska z carrarského mramoru s vystouplými zaoblenými rohy kopírující dolní sloupy. Kompletně restaurováno. Výborný stav.