10 000 CZK
| 385 EUR
Lot 148
JIHOČESKÝ VEČER
1941
Olej, plátno
30 x 81 cm (v x š)
Vlevo dole "V V Novák 41"
Vyvolávací cena
Dosažená cena
18 000 CZK
| 692 EUR
| 692 EUR
Podvečerní krajina Václava Vojtěcha Nováka je konstruována v jeho typizované geometrické stavbě. Po návštěvě Paříže se v jeho tvorbě začínaly objevovat stopy kubismu a fauvismu. Jihočeský večer je zcela typickou Novákovou prací z dob kdy maloval v okolí řeky Nežárky. Václav Vojtěch Novák studoval na Akademii u profesorů V. Nechleby, V. Bukovace a M. Pirnera.