48 000 CZK
| 1 846 EUR
Lot 42
PLAKETA S MIKROMOZAIKAMI
19. století
Dřevo, mikromozaika, zlacení
31,5 x 30 cm (v x š)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
140 000 CZK
| 5 385 EUR
| 5 385 EUR
Dřevěná plaketa zdobená zlacením a prořezáváním s celkem 7 okénky v nichž je vložen portrét a šest detailních mikromozaik. Tři z nich zobrazují nostalgické výjevy starých ruin a pyramidy a zbylé tři vyobrazují holubice. Obě skupiny výjevů patřily mezi časté náměty na italských mikromozaikách.