70 000 CZK
| 2 800 EUR
Olej, plátno.
Sign. vlevo dole: Preisler.
Ojedinělé komorní dílo, krajinný detail s pohledem na meandr potoka a se vzdálenou vyprázdněnou jednolitou krajinou, utváří divácky velice poutavý efekt a obrazu dodává na příjemné kontemplativní atmosféře. Jan Preisler patří mezi zakladatelské osobnosti českého moderního umění a spolu s Antonínem Slavíčkem je hlavním představitelem generace malířů 90. let 19. století. Jako jeden z mála se dostal do evropských přehledů dějin umění. Ve svém díle navazoval na lyriku Josefa Mánesa a na svého učitele Františka Ženíška, od kterého si odnesl perfektně zvládnutou techniku, precizní kresbu i kompozici. Preisler nezůstal jen u klasické olejomalby, věnoval se i dekoracím architektury nebo knižní grafice a ilustraci.