15 000 CZK
| 600 EUR
Lot 152
BENÁTSKÉ ZÁTIŠÍ
40 x 55,5 cm (v x š)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
65 000 CZK
| 2 600 EUR
| 2 600 EUR
Litografie, papír
Sign. vpravo dole: Jan Zrzavý
Na obrazech Benátek a většiny zátiší dominuje u Jana Zrzavého geometrie, jen zlehka připodobněná odrazu skutečného světa. Krajina je vždy jevištěm, kam ještě nepřišli lidé, nebo scénu právě opustili. Autor vycházel ze symbolismu počátku 20. století. Byl vždycky svůj, zcela odlišný, po avantgardních počátcích ho můžeme nejblíže přiřadit mezi umělce preferující neoklasicismus, novou věcnost či magický realismus.