25 000 CZK
| 1 000 EUR
Lot 156
JIZVY
140 x 74 cm (v x š)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
41 000 CZK
| 1 640 EUR
| 1 640 EUR
Olej, plátno
Malíř Aleš Krejča je současným nejvýznamnějším představitelem českého a evropského magického realismu. Vyniká mistrovskou technikou a jeho dílo v kontextu současného výtvarného umění je naprosto ojedinělé. Zásadní vliv pro Krejčovo malířské směřování měla nejen téměř aristokraticky vznešená osobnost profesora Františka Muziky (1959-1965 studium UMPRUM v Praze), ale též často až básnický vhled do dějin výtvarného umění Jana M. Tomeše. Osobní setkání s Mikulášem Medkem způsobilo, že se pro Aleše Krejču stal vzorem na dlouhou dobu. Jako knižní grafik rověž pracoval pro nakladatelství Artia, Aventinum, Albatros, Odeon, Mladá fronta, Čs. spisovatel, Paseka, Sefer, Torst. Obdržel několik cen a čestných uznání v soutěžích o nejkrásnější knihu roku. Zúčastňuje se aktivit mezinárodní skupiny malířů Libellule, českého výtvarného sdružení Lugh a Okrašlovacího spolku Kokořínska Pšovka.