75 000 CZK
| 3 000 EUR
Lot 16
STUDIE HMYZU
18,5 x 30 cm (v x š)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
110 000 CZK
| 4 400 EUR
| 4 400 EUR
Akvarel, kvaš, pergamen
Entomologické ilustrace, podobně jako biologické, či vědecké vůbec, jsou hlavně ve svých novověkých počátcích těsně spjaty s uměním. Především období 16. a 17. století, tedy přibližně pozdní renesance a počínajícího baroka jsou klíčové. Výsledky tehdejších snah umělců o zobrazení drobností, včetně hmyzu, jsou patrné a sledovatelné v entomologické ilustraci dodnes.