25 000 CZK
| 1 000 EUR
Lot 60
PORTRÉT DÁMY
118,5 x 60 cm (v x š)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
100 000 CZK
| 4 000 EUR
| 4 000 EUR
Olej, plátno.
Portrét dámy v dlouhém kožešinovém plášti, s výrazným tmavým kloboukem, který je kontrastem ke světlým vlasům a lehce narůžovělé pleti tváře, zachycuje živý výraz portrétované a náleží k autorovým vytříbeným secesním podobiznám první dekády 20. století. K obrazu existuje nejspíše studie nabízená v minulosti, jinak jsou Bottingerova díla z počátku 20. století na aukčním trhu spíše výjimkou. Hugo Boettinger žák M. Pirnera na AVU v Praze publikoval rovněž karikatury pod pseudonymem Dr. Desiderius a spolupracoval mimo jiné s časopisy Šibeničky, Volné směry a Lidovými novinami. V pozdějších letech se ve svých dílech snažil zachytit taneční či sportovní pohyb.