180 000 CZK
| 7 200 EUR
Autor se obrací k tradicím moderního ale i klasického sochařství. Své sílo charakterizuje slovy: "Nejde o to, aby dílo bylo vždy krásné nebo dokonce poučující, ale podle mého by mělo mít pevnou vnitřní stavbu obsahovou i formální. Tato vnitřní stavba díla na sebe nemusí halasně upozorňovat, nejde ani o „plakátování myšlenek“ nebo dodržování stylu. Vnitřní stavba je tím, co odlišuje opravdové dílo od kupy emocionální a formální veteše. Postmoderních pomníků zmaru, ošklivosti a hysterie už máme více než dost. Já straním raději kráse, soucitu a jasnému vědomí". Bronz, signováno a datováno dole na plintu M. Bradáček 88 II/VI.