28 000 CZK
| 1 120 EUR
Lot 164
PLASTIKA VI
29 cm (v)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
28 000 CZK
| 1 120 EUR
| 1 120 EUR
Plastika, která se o rok později stala předlohou pro sochu Pták, v sobě nese všechny typické znaky Zívrova vyzrálého díla: plnost a uzavřenost formy, plynulé a ladné křivky, symetričnost, vycházející z pozorování biomorfních struktur. Charakteristický je rovněž materiál - pálená hlína, která maximálně vyhovuje autorovým výtvarným záměrům. Publikováno v: Jaromír Typlt: Ladislav Zívr, Praha, 2013, str. 380, kat. č. 351. Pálená hlína, signováno a datováno vzadu dole Zívr 1968.