350 000 CZK
| 14 000 EUR
Lot 150
ZÁVODNÍ DRÁHA
60,5 x 45 cm (v x š)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
350 000 CZK
| 14 000 EUR
| 14 000 EUR
Téma a prostředí motocyklových závodů je pro Lhotáka typické. Raritní nabídka byla vytvořena pro krátkou filmovou grotesku režiséra Čeňka Dudy o batolátku, které než jeho maminka koupí nový kočárek, dokáže ve starém zvítězit v cyklistickém závodě. Tempera na kartonu. Signováno a datováno vpravo dole Kamil Lhoták 1948. Vzadu přípis: Pozadí z kresleného filmu "Závodník", rok výroby 1948. Pochází z významné sbírky českého sběratele žijícího v Německu.