220 000 CZK
| 8 800 EUR
Lot 110
KUBISTICKÁ KOMPOZICE S MASKOU
65,5 x 54,5 cm (v x š)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
240 000 CZK
| 9 600 EUR
| 9 600 EUR
Frederico Kromka byl malíř s českými kořeny, který žil a tvořil v Paříži. Byl členem mezinárodní umělecké komunity Montparnasse. V roce 1942 byl deportován do koncentračního tábora. Jeho dílo by se dalo charakterizovat jako inklinující ke kubismu a suprematismu. Kompozice s maskou, provedena v teplých barevných tónech je ukázkou syntetického kubismu.
Olej na plátně, signováno vpravo dole F. Kromka.